Dzisiaj chciałabym przestawić materiał, który pozwoli waszym uczniom ćwiczyć tworzenie wakacyjnych historii w czasach przeszłych. Każda z osób przedstawionych spędziła swoje w innym miejscu doświadczając różnych problemów i zjawisk meteorolgicznych. Należy wykorzystać każdy obrazek, aczkolwiek kolejność ich użycia jest dowolna.

https://linguarnia.com/horridays/

Życzę kreatywnych opowieści!

Write comment (0 Comments)

Dziś chcę przedstawić jedną z moich ulubionch aktywności na mówienie. Korzystałam z wielu podobnych materiałów na ćwiczenie różnych struktur gramatycznych i słownictwa, ale ciągle mi mało tego typu zadań. Zasada jest prosta. Opowiadamy o każdej osobie i jej planach na ten rok wykorzystując różne struktury gramatyczne, np. He wants to, He would like to, He is planning to.

https://linguarnia.com/predictit/

Dobrej zabawy!!

 

Write comment (0 Comments)

 

Przedstawiam najnowszą grę na mówienie. To nie tylko mówienie, ale także rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia. Takie aktywności lubię najbardziej. Uczniowie muszą wybrać zestaw, który im zdaniem najlepiej sprawdzi się na bezludnej wyspie. Im więcej argumentów tym lepiej, a dodatkowym atutem może być wykorzystanie czasowników modalnych.

Dobrej zabawy!!

https://linguarnia.com/castaway/

 

Write comment (0 Comments)

Na koniec roku zawsze potrzebuję zadania, gdzie mogę porozmawiać o planach na nowy rok. Jeśli przy tym można używać różnych struktur wyrażających preferencje to mamy z tego interesujący materiał na rozgadanie. W najnowszej grze mamy te dwa aspekty połączone. Losujemy wyrażenie i obszar, którego dotyczyć będzie postanowienie noworoczne. Można oczywiście zadawać dodatkowe pytania i rozwijać temat w zależności od umiejętności ucznia. 

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

https://linguarnia.com/2022/

 

 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chciałabym zainicjować nowy rok szkolny naszą nową grą, w której ćwiczymy dwie formy czasowników. Zauważyłam, że spora część moich uczniów ma problem z tym zagadnieniem. Potrzebują zadania, które umożliwi im praktykowanie dwóch form czasownika-bezokolicznika lub formy z ing tzw. gerund. Ćwiczenie polega na wybraniu odpowiedniej formy czasownika następującej po danym czasowniku lub wyrażeniu. Jeśli odpowiedź jest poprawna uczeń zdobywa punkty, w przypadku błędu ma odejmowane punkty. Można zorganizować rywalizację między uczniami w określonym czasie mi dodatkowo prosić o ułożenie zdań z utworzonymi przykładami.

Dobrej zabawy!!

https://www.linguarnia.com/geruntive/

 

 

Write comment (0 Comments)

Podkategorie